Bezpłatne szkolenia pn. „Natura 2000 – Naturalny Kapitał” w Oleśnicy

     Dodano: 27-10-2014      Autor: FundacjaWIE

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych organizuje bezpłatne szkolenia dotyczące obszaru Natura 2000 Dolina Oleśnicy i Potoku Boguszyckiego pn.: „Natura 2000 – Naturalny Kapitał”. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tym obszarem, a szczególnie przedstawicieli i przedstawicielki władz samorządowych, organizacji pozarządowych, Lasów Państwowych, Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej, przedsiębiorców i rolników, a także inne osoby i podmioty, dla których ważny jest rozwój własnego regionu czy gospodarstwa w oparciu o potencjał sieci Natura 2000.

Za nami już cztery moduły 2-dniowych szkoleń pt.: „Natura 2000 – pozytywne inspiracje” , „Agroturystyka i produkt lokalny – jakość potwierdzona marką Natura 2000”,”Turystyka kwalifikowana i ekoturystyka szansą rozwoju regionu” i „Zagadnienia związane z prawem i zagospodarowaniem przestrzennym w obszarach Natura 2000”. Przed nami dwa ostatnie szkolenia, które odbędą się w Oleśnicy w następujących terminach: 28-29.10.2014 – „Zdobywanie funduszy – masz dobry pomysł, ale jak go zrealizować?” i 25-26.11.2014 – „Dolina Oleśnicy i Potoku Boguszyckiego – miejsce dla człowieka, miejsce dla Natury”.

Zajęcia są prowadzone przez zatrudnionych w ramach projektu „Misja Natura” ekspertów: przyrodników, specjalistów do spraw produktu regionalnego i lokalnej marki, turystyki kwalifikowanej, pozyskiwania funduszy. Osoby uczestniczące w szkoleniu uzyskują także wiedzę praktyczną i teoretyczną dotyczącą udziału społecznego w procesie tworzenia dokumentacji planów zadań ochronnych obszarów Natura 2000 oraz wsparcie Centrum Informacji Natura 2000, gdzie bezpłatnie udzielane są porady eksperckie i prawne dotyczące problemów pojawiających się w obszarach Natura 2000.

Więcej szczegółów oraz dokumenty do pobrania na stronie www.misjanatura.fwie.pl

Szkolenia realizowane są w ramach projektu „Misja Natura” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach instrumentu finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Komentarze

Ten post nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj swój komentarz