kooperatywa spożywcza

     Dodano: 29-01-2014      Autor: KatharinaSchodnicki

KOOPERATYWA SPOŻYWCZA co to jest?

 

Chciałabym w tym miejscu przedstawiać ideę „kooperatywy spożywczej”  z intencją do rozmowy, do zastanawiania się czy, albo jak można coś takiego realizować w Bielsku-Białej.

Osoby zainteresowane tym tematem zachęcam do współtworzenia.

Oto najpierw opis idei „kooperatywy spożywczej”

 

Kooperatywa polega na tym, że grupa osób organizuje wspólne zakupy spożywcze. Wprost od znajomego, lokalnego rolnika - bez marży pośredników, agrochemii, dalekiego transportu, konserwantów. W efekcie, każdy, w przystępnej cenie ma dostęp do zdrowego, świeżego pożywienia. Budują się bliskie relacje, oparte na wzajemnym poszanowaniu, dialogu i sprawiedliwym handlu. Członkowie grupy rotacyjnie pełnią dyżur przy czynnościach niezbędnych w grupowych zakupach. 

Kooperatywa buduje sieć producentów rolnych, bezpośrednio, uzyskując wpływ na sposób produkcji i jakość żywności. 

Kooperatywy spożywcze mogą powstawać w miarę potrzeb, na bazie sąsiedzkiej , rodzinnej , przyjacielskiej czy zawodowej grupy.

 

Czy dla Was jako osób  „zainteresowanych dobrej jakością żywności”  byłoby to ciekawe rozwiązanie? Możliwe też, że powstaną nowe, podobne pomysły jak to dla naszej sytuacji mogłoby wyglądać.

 

Zachęcam do rozmowy lub do spotkania!

Komentarze

Ilość: 3      Strona:  1     
annette86  |  2014-05-26 21:16:37

z chęcią zapiszę się do takiej kooperatywy :) ale nie mam zielonego pojęcia co i jak gdyby ktoś mógł mnie wprowdzić byłabym wdzięczna :)

EkoBioOrganicCentrum  |  2014-02-07 20:36:22

Kooperatywa to świetny pomysł. Już 3 takie współpracują ze mną. Wymaga to dość dużo zaangażowania ale daje efekty i buduje relacje między ludźmi. Świetny pomysł. Pozdrawiam Bio Piekarz

BartekObracaj  |  2014-01-29 10:15:41

Pomysł super! Puszczamy info dalej! :)

Dodaj swój komentarz