Festiwal Słoików Świata

Wyślij wiadomość
 • logo
 • Zapraszamy Państwa do udziału w II Festiwalu Słoików Świata, który odbędzie się w dniach od 4 do 6 września 2015, oraz uroczystości otwarcia Muzeum Słoików Świata, w dniu 4 września br. w Muzeum Techniki i Przemysłu w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

   

  Wychodząc z powszechnej wiedzy, że słoik we wszystkich możliwych konfiguracjach jest Osobowością ale i przedmiotowością czyli miejscem koncentrującym przetworzoną ludzką pracę, efekty upraw, płody rolne, ale też finezję kuchni oraz przysmaki. W życiu codziennym słoiki towarzyszą nam od pokoleń – od weki weków. Jest to najzdrowsza technika utrwalania i przechowywania żywności. Nieprzypadkowo miejscem inauguracji Festiwalu oraz Muzeum Słoików, jest Warszawa i jej bijące serce Pałac Kultury i Nauki a w nim siedziba Muzeum Techniki i Przemysłu.

   

  Biorąc pod uwagę, że inauguracja Muzeum Słoików Świata oraz Festiwal Słoików będą wydarzeniami bezprecedensowymi nie tylko w historii Warszawy, ale w przestrzeni Polski i świata, mającymi wymiar społeczny, polityczny, gospodarczy, kulturowy i wizerunkowy. Muzeum Słoików Świata jako jedyne na świecie doczekało się też własnego pozdrowienia.

  Powitanie brzmi: „Niechaj będą pasteryzowane!” Odpowiedź: „Na weki weków!”